Pocta Virtuálnímu muzeu Jaroslava Haška a Josefa Švejka

Musím se pochlubit. Dostalo se Jaroslavu Haškovi, Josefu Švejkovi a mé maličkosti velké pocty. Web „Virtuální muzeum Jaroslava Haška a Josefa Švejka“ se stane součástí katalogu Národní knihovny, bude zařazen do  České národní bibliografie   a archivován budoucím generacím.

Když jsme, jako národ, nebyli schopni postavit Haškovi a Švejkovi kamenné muzeum, bude mít alespoň virtuální.

Cituji část mailu, který jsem z  NK obdržel. V současnosti probíhají smluvní  jednání.

Vazeny pane Seraku

vybrali jsme Vami vydavane stranky Virtualniho muzea Jaroslava Haska a Josefa Svejka http://www.serak.cz/Svejk pro zarazeni do reprezentativniho vzorku ceskeho webu s cilem jejich dlouhodobeho uchovani pro budouci historicke a vyzkumne ucely……  v ramci projektu Narodni knihovny CR WebArchiv http://www.webarchiv.cz

Spoluprace s nami Vam prinese:

– zarazeni do vyberoveho archivu ceskych webovych zdroju vyznamnych statnich i soukromych instituci s potencialni historickou, kulturni, vyzkumnou nebo jinou informacni hodnotou,

– uvedeni v seznamu spolupracujicich vydavatelu na strankach www.webarchiv.cz vcetne odkazu na Vase stranky,

– jistotu, ze obsah Vaseho webu bude nekolikrat rocne archivovan a zustane uchovan i pokud bude v budoucnu cinnost stranek ukoncena,

– zaznam o strankach se stane soucasti katalogu Narodni knihovny a bude zarazen do Ceske narodni bibliografie,

– logo „Stranky archivovany Narodni knihovnou CR“, ktere muzete umistit na Vase stranky.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Švejk a Hašek se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

8 reakcí na Pocta Virtuálnímu muzeu Jaroslava Haška a Josefa Švejka

 1. Naďa napsal:

  Gratuluju ti Jardo, to ani jinak nemohlo dopadnout. Tvoje práce je opravdu jedinečná a jsem moc ráda, že došla takového uznání. Určitě tě to povzbudí v dalším kole bádání, pátrání a sepisování. Jsem ráda, že se s tebou znám alespoň virtuálně. Tak na zdraví a další tvoji úspěšnou práci!

 2. TlusTjoch napsal:

  Taktéž gratuluji.

 3. Jary da napsal:

  Děkuji za gratulace. Je to pro mě obrovská výzva. Budu na stránkách a dalším bádání pokračovat dál. Hlavně na korekturách, ať mluvnických, tak technických. V brzké době budu mít hotovo jedno překvapení pro milovníky genealogie a Haška.

 4. gratulaceeeee napsal:

  Jsi jednička, říkám to kolem dokola téměř jeden rok. Zasluhuješ poklonu a uznání. Přeji Ti spooustu dalších úspěchů a radosti.

 5. Jomar Hønsi napsal:

  Ahoj Jardo! Je to skvele a Ti gratuluju. Tvoje praci je urcite nejdulezitejsi zdroj pro nas ktery nemame pristup k „tradicnich“ knihovnach a archivech. Potom maji Tvoje stranky vybornou presentaci, jsou visualni atraktivni a skvele organizovani.

  Zdravim z Oslo,
  Jomar

 6. Pavel Gan napsal:

  Gratuluji a doufám, ze ve virtuálním muzeu J.H & J.S. se taky objeví Bibliografie díla Jaroslava Haska a ze ji spolecným úsilím dotáhnete az do soucasnosti. Po uverejnení této (oklestené) bibliografie v Praze 1983 jsem k tomu ve svých kontextuálním studiích objevil nové zdroje, bez nichz bych nekteré kapitoly mého románu Osudy humoristy Jaroslava Haska v rísi caru a komisaru i doma v Cechách (Atlantis 2003) nebyl býval napsal tak je máte pred sebou: 20. Prozitnutí jara na Volze, 21. V cerném vedru do Kazane, 22. Zacarským pokladem po Volze, 23. Na tajné misi ze Simbirsku do Bugulmy, 24. Na ceste ke svetové revoluci do Evropy, 25. Za carským pokladem do tajgy a 26. S rudými kovboji v zemi Cingischána. K bibliografickým zdrojum k pochopení Jaroslava Haska víc v Doslovu k mému románu. Na zdar!

  • Jary da napsal:

   Pavle, děkuji Ti za gratulaci a budu rád, když přispěješ svými znalostmi či Tvým příspěvkem do Virtuálního muzea. Na stránce Jaroslava Haška mám pouze jeho vlastní tvorbu. Rád bych věnoval část webu průkopníkům haškologie a švejkologie a badatelům kolem Haškovy osoby a jeho románu a bibliografii o Haškově díle. Začnu bibliografií z roku 1983 a budu rád, když mi pomůžeš s doplněním. (Posílám rovněž mailem)

 7. Jary da napsal:

  Takže, ještě všem díky za gratulace.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s